TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı

TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu; Mesajında. 'Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. yılını kutlamanın mutluluğunu, hep birlikte yaşıyoruz. Yeni bir dönemin başlangıcı olan ve devletimizin temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, milli egemenliğimiz açısından önemli bir tarihtir."dedi.

"Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı; “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” parolasıyla ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yürütülen istiklal mücadelesinde önemli bir dönüm noktası olmuştur."diyen.

Akçahanoglu; Sözlerinin devamında. "Milli iradenin hayat bulduğu 23 Nisan günü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan edilmiş ve dünyada çocuklara armağan edilen tek ve evrensel bayram olma özelliğini taşımaktadır. Buda Başkomutan Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük ifadesidir." Şeklinde konuştu.

Akçahanoğlu; "Topyekûn verdiği bağımsızlık mücadelesiyle mazlum milletlere örnek olmayı başaran ülkemiz, bugün her alanda kalkınan ve gelişen, çağdaş ülkelerle rekabet eden saygın ve istikrarın sembolü bir ülke haline gelmiştir."

"Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Coşkumuzun ve yaşama sevincimizin sürekli olması dileğiyle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum."
Şeklinde konuştu.

22 Nisan 2019 - 21:50 'de eklendi ve 138 views kez görüntülendi.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT